Pilates

„Pokud je vám třicet a jste nepohybliví a neforemní, v tom případě jste staří. Pokud je vám šedesát a jste pružní a silní, jste mladí.“
Joseph Hubertus Pilates

 

Cvičení Pilates je zaměřené na posílení svalů celého těla, především hlubokých břišních, zádových svalů a svalů pánevního dna. Díky tomu, že se zpevňují hluboké břišní svaly, které tvoří oporu páteře, je páteř méně namáhána.

Takovýto přístup ke cvičení je velmi účinný, ale také vyžaduje notnou dávku soustředění na vlastní pohyb. Důležité je si především uvědomit tělesný pohyb a jeho přesnost provedení u jednotlivých cviků, na které je se třeba značně koncentrovat! Proto i zdánlivě nepatrné pohyby mají velké účinky. Výsledkem je pak pevné tělo (díky aktivizaci hlubokých břišních svalů), klesá nadváha, dochází k redukci podkožního tuku a zlepšuje se držení těla, čehož si začne všímat i vaše okolí

 

Pilates je univerzální cvičební metoda, vhodná nejen pro širokou vrstvu veřejnosti, ale i například pro sportovce. Díky různým stupňům náročnosti mohou Pilates cvičit jak začátečníci, tak i pokročilí. Cviky mohou provádět lidé bez ohledu na věk a trénovanost. Pilates v upravené podobě, je vhodné i pro těhotné ženy a lidi po nejrůznějších úrazech a v rekonvalescencích.

Cvičí se celé sestavy (na podložce např. v kleku, na boku, na zádech, či v leže na břiše), přičemž cviky mají přesně daný sled i počet opakování. Především jde o posílení nebo protažení konkrétní svalové skupiny s ohledem na to, které svaly je třeba účelné protáhnout, posílit či obojí.

 

A co je dobré si uvědomit? Především to, že metoda Pilates je cvičením o celkovém přístupu k sobě samému! Nejde jen o to, soustředit se na sebe sama jen po dobu provádění cviků, ale i ve svém běžném životě, jedině tak se učíte své tělo vnímat, ovládat, správně fungovat a zbytečně ho nezatěžovat

 

Pilates na strojích:

Allegro Pilates Reformer

Tento stroj je jedním ze strojů zvaných Pilates Reformer. Ve vodorovném rámu je umístěn pojízdný „vozík“, na kterém klient cvičí např. vleže, vkleče nebo vestoje. Intenzita zatížení je snadno nastavitelná pomocí 5 pružin různé tuhosti, které kladou odpor pohybu „vozíku“. Cviky vycházejí z klasické sestavy na podložce.

Wall Tower

Další ze strojů z řady Pilates strojů. Díky tomuto báječnému zařízení dochází ke zlepšení flexibility páteře a zapojí se svaly zatím nepoznané. Stroj se skládá z Push-tru baru, roll-down baru a systému pružin, díky kterým opět můžete provádět cviky o různém stupni zátěže.

Ceník

4-9 osob (120,-)
3 osoby (180,-)
2 osoby (250,-)
1 osoba (300,-)

Pernamentka Pilates – 11 lekcí (1200,-)

Reformer/Wall Tower + Mat Pilates

1 osoba stroj (300,-) + 1 osoba podložka (250,-)
2 osoby na strojích (300,-)

Allegro Pilates Reformer / Wall Tower:

Individuál (350,-)
Semiprivátní lekce – 2 osoby (280,- / 1 osoba)

Pilates pro těhotné:

4-9 osob (140,-)
3 osoby (200,-)
2 osoby (280,-)
1 osoba (330,-)

Mgr. Jana Běhounková
Telefon: 721 634 449
E-mail: SkodovkaJana@seznam.cz